Бібліотека є структурним підрозділом навчального закладу. Організована разом із створенням училища у 1940 році. Цінністю бібліотечного фонду є видання початку 20 століття, загальна кількість яких складає біля ста примірників.
Матеріальна база включає:
Фонд налічує близько 80000 примірників книг, енциклопедично-довідкових видань та інших видів друкованої продукції. Навчальна література з професійно-практичної підготовки, що зосереджена безпосередньо у навчальних кабінетах, становить 21 тисячу екземплярів, зокрема 3100 книг - сучасні підручники з психолого-педагогічних дисциплін, соціальної педагогіки, української мови, історії України та ін.
У бібліотеці є література з історії педагогіки, сучасні науково-педагогічні видання, книги з гуманітарних та соціально-економічних наук, науково-пізнавальна література, художні твори, навчальна та навчально-методична література з усіх дисциплін, що вивчаються у навчальному закладі.
Фонд музичної бібліотеки становить 19200 екземплярів, з яких нотних видань 5100 екземплярів, 14100 книг з методики навчання музики і музичного виховання.
Довідково-інформаційний фонд бібліотеки становить 920 томів, основою якого є різноманітні словники.
У структурі бібліотеки - 19 тематичних відділів. Крім основних абонементів, навчальна й додаткова література, фахові та методичні видання зосереджені у 17 базових навчальних кабінетах, які обслуговуються лаборантами, що дає змогу викладам і студентам користуватись літературою протягом робочого тижня щоденно до 17 години.
Усі підрозділи бібліотеки проводять відповідну бібліографічну та інформаційно-просвітницьку і методичну роботу на допомогу викладацькому складу і студентам.
Щороку оформлюються до півсотні книжково-ілюстративних тематичних виставок, на яких тематично експонуються книги та журнали. Проводяться періодично презентації нових надходжень, огляди навчально - методичної літератури. Двічі в місяць проходять Дні інформації, на яких демонструються нові надходження.
До послуг користувачів бібліотекою:
У читальних залах розміщено періодичні видання 55 найменувань.
Здійснюється реєстрація монографій, навчально-методичних посібників, музичних та літературних збірок викладачів училища, облік статей у фахових журналах, наукових повідомлень у наукових записках, матеріалів науково - практичних конференцій.
Ведеться довідково-бібліографічне обслуговування читачів, інша інформаційно-бібліографічна робота з використанням системи картотек бібліотеки.
При бібліотеці діє літературно-мистецька вітальня "Діалог", члени якого організовують зустрічі з цікавими людьми, поетами й письменниками краю, проводять презентації книг місцевих літераторів, літературні вечори та інші заходи.
Бібліотека коледжу забезпечує інформаційні запити учасників навчально-виховного процесу, формує інформаційну культуру студентів, виховує мислячого, грамотного книгокористувача.
Ознайомитись з роботою бібліотеки коледжу можна за посиланням :
https://www.facebook.com/Бібліотека Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу-1482880691992139